Jméno:
Heslo:
Neznám
heslo

Návod na užívání stránek
                 
Mateřská škola Pastelka, Petříkov
                                                                                                 
příspěvková organizace

AKTUÁLNĚ:


20. 6. CELODENNÍ AUTBUSOVÝ VÝLET pohádkový výlet na zámek Červená Lhota – 105 km, odjezd 7.45, divadlo Kejklíř – představení: Stolečku, prostři se, v tento den zablokován stravovací systém plošně, dopolední a odpolední svačinu +  pití si vezou děti vlastní, oběd zajištěn na místě v zámecké restauraci – kuřecí řízek s bramborovou kaší a domácí limonáda, potom 13.00 a 13.10 dětská prohlídka zámku po dvou skupinkách 50 minut, na závěr procházka zámeckou zahradou, zpět 14.45 nejpozději, návrat okolo 16.15 – 16.30. Příspěvek na akci je 300Kč za dítě, zahrnuje: prohlídku zámku, vstupenku na pohádkové představení, oběd v zámecké restauraci a částečný příspěvek na dopravu a parkovné. Zbytek hradí MŠ.

Výlet bude náročný, může být horko, jízda může trvat dlouho, prosíme objektivně zvážit, zdali jej Vaše děcko zvládne. Je to jiné, než když jedete s dětmi na výlet jen jako rodina. Nejmenší děti doporučujeme v tento den ponechat doma, v rámci celodenní akce není prostor na odpočinek a individuální péči. S sebou je třeba vhodné oblečení a obuv, batůžek na obě ramena, netekoucí naplněná lahvička, vhodná svačina na dopoledne i odpoledne, pozor na možnost zkažení v teple, roztečení, sladkosti a slané není vhodné, dětem by mohlo být špatně. Děti, které trpí nevolností, je třeba vybavit sáčkem, podat jim před jízdou Kinedryl a druhý přibalit s sebou a o všem informovat paní učitelku - děti budou posazeny vpředu. Děkujeme za spolupráci i pochopení. Ve školce nikdo zůstat nemůže, veškerý pedagogický personál odjíždí z důvodu zajištění bezpečnosti a organizace na výlet.ZÁPIS DO MŠ na šk. rok 2019/2020 JIŽ PROBĚHL!V MŠ ZŮSTALA VOLNÁ JEŠTĚ 3 MÍSTA.


V PŘÍPADĚ ZÁJMU VOLEJTE:


777 69 29 21 - ŘEDITELKU MŠ.MATEŘSKÁ ŠKOLA PASTELKA, PETŘÍKOV, příspěvková organizace

Petříkov 174, 251 69 – p. Velké Popovice, IČ: 725 47 413, tel.: 323 604 555, GSM: 777 69 29 21

http://www.mspastelkapetrikov.cz/


 Vyřizuje: PhDr. Gabriela Strýčková, Ph. D. – ředitelka školy, e-mail: ghora@centrum.cz, tel.: 731 115 116                                                                                                        

Petříkov, dne 28. 5. 2019 – datum vydání Rozhodnutí

 

VÝSLEDKY PŘIJÍMACÍHO ŘÍZENÍ DĚTÍ K PŘEDŠKOLNÍMU VZDĚLÁVÁNÍ

V MŠ PASTELKA, PETŘÍKOV pro školní rok 2019 / 2020

 

Ředitelka školy rozhodla v souladu se zákonem č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon) v platném znění a v souladu se zákonem  č. 500 / 2004 Sb., správní řád v platném znění, že vyhovuje žádosti o přijetí k předškolnímu vzdělávání v Mateřské škole Pastelka, Petříkov, příspěvková organizace těmto uchazečům:

Seznam uchazečů:

Pořadí

Uchazeč – registrační číslo / 2019

Výsledek přijímacího řízení

1

04

Přijat / přijata

2

06

Přijat / přijata

3

01

Přijat / přijata

4

02

Přijat / přijata

5

03

Přijat / přijata

6

05

Přijat / přijata

7

08

Přijat / přijata

8

07

Přijat / přijata

9

09

Přijat / přijata

 

Proti tomuto rozhodnutí se lze odvolat do 15 dnů ode dne zveřejnění. Odvolání se podává prostřednictvím orgánu, který Rozhodnutí zveřejnil ke Krajskému úřadu Středočeského kraje – odboru školství a sportu.

Datum zveřejnění:                                                                                                         Datum sejmutí:

V Petříkově, dne 28. 5. 2019                                                                                           V Petříkově, dne 13. 6. 2019


 

TŘÍDNÍ SCHŮZKA PRO NOVÉ RODIČE POTOM PROBĚHNE V ZÁVĚRU MĚSÍCE ČERVNA 2019, v pátek 28. 6. od 16.30 (bez účasti dětí) VE TŘÍDĚ PRAMÍNEK, VŠE BUDE TÉŽ UPŘESNĚNO VČAS. ÚČAST JE NUTNÁ.

DĚKUJI ŘEDITELKA MŠ.
VŠI V MŠ se vyskytují nepravidelně po celý školní rok, proto níže ponecháváme informace o tomto parazitovi:


vsi-zavsiveni-pedikuloza-priznaky-lecba-obrazek-fotografie  vsi-zavsiveni-pedikuloza-priznaky-lecba-obrazek-fotografie-2  vsi-zavsiveni-pedikuloza-priznaky-lecba-obrazek-fotografie-4  vsi-zavsiveni-pedikuloza-priznaky-lecba-3


Pedikulóza představuje po nachlazení druhou nejnakažlivější nemoc. Celosvětově se vyskytuje 500 druhů vší. V ČR je známo 26 druhů vší. Vši jsou krev sající, bezkřídlý šestinohý hmyz.


Životní cyklus vší trvá 17-21 dní, od hnidy přes larvu po dospělce. Žijí přibližně 2-3 týdny. Samičky stihnou naklást až 300 vajíček za život. U černovlasých jsou vši pigmentovanější než u blonďatých vlasů, což je dáno schopností vší změnit barvu své schránky. Tato adaptace ztěžuje diagnózu. Vši neskáčou ani nelétají, ale přelézají díky úzkému vlasovému kontaktu.


Různí autoři udávají u pedikulózy celosvětový nárůst. Toto tvrzení je podpořeno i zvyšujícím se prodejem insekticidů. 


Nejvíce ohroženou skupinou jsou děti předškolního věku a školního věku mezi 7.- 8. rokem a 10-14 lety. Dívky jsou 4x častěji postiženy než chlapci.

 

Příznaky, projevy vší, zavšivení, pedikulózy

 • Svědění

Následně se může ve kštici objevit tzv. vyškrabaná kůže, dále zvětšení mízních uzlin a nespavost.

 

Kdo nejčastěji odhalí vši a hnidy

Přítomnost živých vší či hnid nejčastěji odhalí

 • rodiče - v 95 %,
 • ve 3 % škola,
 • v 1,5% kadeřník a
 • pouze v 0,5% pediatr.

 

Vši - léčba pedikulózy, zavšivení

Léčba (terapie) spočívá v likvidaci parazita, hnid a hygienických opatřeních.

Na našem trhu jsou k dostání lokální přípravky volně prodejné jak na přírodní bázi, tak s chemickými účinnými látkami. Přípravky nové generace obsahují látku dimeticon. Tato látka na bázi silikonového oleje proniká přes dýchací otvory vši do dýchacího systému a veš se následně zadusí. Na tento fyzikální princip je vznik rezistence nepravděpodobný, mechanicky odstraňujeme hnidy tzv. všiváčkem nebo manuálně vlas po vlasu, což je samozřejmě neúčinnější.

Pokud se týká samotných parazitů, je zajímavé, že
vši preferují více vlasy umyté než mastné. Vši jsou na hladkém lesklém povrchu bezmocné - neudrží se.

 

Samička žije 30 dní, samec jen 15 dní. Veš se páří jen 1x za život. Polovina postižených vůbec netuší, že má vši. Svědění ve kštici u 4 z 5 postižených chybí. Bohužel vzniká rezistence, a to i zkřížená rezistence u účinných látek v přípravcích. Tato situace je nejspíše zapříčiněna nesprávnou nebo přerušovanou aplikací. Je vyšší v zemích, kde jsou účinné látky volně prodejné. Procedury nanášení jsou komplikované a zdlouhavé, odborné články a návody obtížné k porozumění.

 

Doporučení:

 1. Prohlédněte vlasy všem členům rodiny, důkladně, zvláště za ušima a na krku.
 2. Kontrolu provádějte denně. Nekoupejte děti ve společné vaně, nepoužívejte jednu osušku, hřeben apod.
 3. V případě nálezu vší nebo vajíček použijte okamžitě vhodný přípravek dle příbalového letáku a proveďte důkladnou hygienu a dezinfekci domácnosti: vyperte lůžkoviny, ručníky, oděvy, plyšové hračky, zkrátka vše, co mohlo být v kontaktu s hlavou postiženého, proveďte údržbu sedacího nábytku, čalounění, autosedaček, hřebeny, čelenky, sponky a gumičky lze vymrazit, pomáhá též žehlení….
 4. Ohlašte nález do kolektivu, kde se děcko vyskytovalo.
 5. Nevracejte děcko do kolektivu dříve, nežli bude mít vlasy čisté, bez živých vší i vajíček.
 6. Kontroly provádějte stále, pamatujte, že i jediná zapomenutá hnida může znovu spustit celý koloběh.
 7.  Čím více budeme všichni důslední, zodpovědní a ohleduplní, tím spíše se nám bude dařit předejít nezvladatelnému šíření a vše zvládnout ke společné spokojenosti. Personál MŠ bude hlavy dětí pravidelně a za dodržení všech hygienických opatření prohlížet a v případě nálezu bude bezodkladně kontaktovat zákonné zástupce dětí a provede školkovou údržbu a dezinfekci dle přesně stanovených vnitřních pravidel.

 

Děkujeme za pochopení ředitelka MŠ. (více v odborné literatuře či na prověřených webech)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Potravinové alergeny

Od 1.1.2015 platí pro školní jídelny, tedy i pro našeho dodavatele stravy J+J Říčany, nová povinnost informovat strávníky o možném výskytu alergenů v připravovaných pokrmech. Dodavatel našeho stravování plní svoji povinnost dle platné legislativy a informace k alergenním složkám v pokrmech získáte v případě potřeby u personálu výdejny stravování.

ZNAČENÍ ALERGENŮ V JÍDELNÍM LÍSTKU (J+J Říčany)

Od 13. 12. 2014 nám vzniká povinnost označovat v jídelním lístku alergeny, které daný pokrm obsahuje.

Seznam potravinových alergenů, které podléhají legislativnímu označování dle směrnice 1169/11 EU článek 21 a Vyhl. 113/2005 Sb., § 8 odstavec 10:

 

1) Obiloviny obsahující lepek (pšenice, žito, ječmen, oves, špalda)

2) Korýši a výrobky z nich

3) Vejce a výrobky z nich

4) Ryby a výrobky z nich

5) Podzemnice olejná (arašídy) a výrobky z nich

6) Sójové boby (sója) a výrobky z nich

7) Mléko a výrobky z něj

8) Skořápkové plody a výrobky z nich (všechny druhy ořechů)

9) Celer a výrobky z něj

10) Hořčice a výrobky z ní

11) Sezamová semena (sezam) a výrobky z nich

12) Oxid siřičitý a siřičitany (např. sušené meruňky)

13) Vlčí bob (lupina) a výrobky z něj

14) Měkkýši a výrobky z nich

 

ZPŮSOB ZNAČENÍ ALERGENŮ V NAŠÍ JÍDELNĚ:

Všichni odběratelé (školní výdejny stravování) dostávají spolu s jídelním lístkem i SEZNAM ALERGENŮ s označením čísla, které je přeneseno na jídelní lístek.

 

U P O Z O R N Ě N Í !

Školní jídelna, výdejna i vývařovna je povinna označit vyrobený či vydávaný pokrm alergenní složkou. Toto má však pouze funkci informativní - jako u každého výrobce potravin a pokrmů. Není možné se při výrobě a distribuci velkého počtu jídel věnovat strávníkům s potravinovou alergií individuálně. Tuto skutečnost si musí každý strávník či odběratel po upozornění zákonnými zástupci uhlídat sám.